Skocz do zawartości

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Halo, halo - tu górkowy wóz transmisyjny, nadajemy audycję pod tytułem „tymczasem w Bukowcu” - przygotowania idą pełna parą, pogoda cudowna....

A ponieważ astronomia mało kogo tu obchodzi, właściciele postanowili rozbudować plac zabaw :)

19B51D53-6A44-420B-B292-0A3A31CE0299.jpeg

3DC1D93F-1234-4AFA-83AB-79E8D6911E66.jpeg

5BCA1037-17BB-4118-96F3-3DCDB8389FCF.jpeg

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin_G napisał:

Halo, halo - tu górkowy wóz transmisyjny, nadajemy audycję podtytułem „tymczasem w Bukowcu” - przygotowania idą pełna parą, pogoda cudowna.....

 

5BCA1037-17BB-4118-96F3-3DCDB8389FCF.jpeg

 

To uwijaj się z tym piachem bo piaskownica nie wygląda na skończoną. 

A wiesz, jak przyjedziemy to nie będzie tłumaczenia, że przesiać nie zdążyłeś. Zapłacone to będziemy mieli oczekiwania. ( ;) )

Edytowane przez Lukasz83
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem nowy na forum a chciałbym pojechać na zlot mam pytania: Moge wygospodarować jedynie czas od soboty po południu do poniedziałku wieczorem.Czy mam szukać noclegów po okolicy na włąsną rękę? I jesli tak to jakie miejsce preferują osoby ktore z jakiś powodów nie zatrzymają sie w Ośrodku Połoniny?  Chciałbym zabrać ciekawy sprzet niezależny od warunków pogodowych i byłby oczywiscie dostepny dla chetnych.Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Flaytec1 napisał:

Ponieważ jestem nowy na forum a chciałbym pojechać na zlot mam pytania: Moge wygospodarować jedynie czas od soboty po południu do poniedziałku wieczorem.Czy mam szukać noclegów po okolicy na włąsną rękę? I jesli tak to jakie miejsce preferują osoby ktore z jakiś powodów nie zatrzymają sie w Ośrodku Połoniny?  Chciałbym zabrać ciekawy sprzet niezależny od warunków pogodowych i byłby oczywiscie dostepny dla chetnych.Paweł

 Generalnie osoby nie zapisane na zlot są osobami postronnymi, co nie znaczy że nie zdarzają  się odwiedziny z tzw. zewnątrz. Na pewno dla osoby dobrze znanej na forum i/lub z realu przez innych zlotowiczów, zaistnienie takich odwiedzin jest raczej bezproblemowe. Myślę że jeśli znalazła by się osoba/znajomy będąca na zlocie, która wprowadziła by Cię na teren i podjęła zobowiązanie opieki, to dało by się to przepchnąć.

 

Jest to moje osobiste zdanie i nie ja tu rozdaje karty.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tuvoc napisał:

A minitrack LX2 wchodzi w grę? 

Nie używałem więc nie wiem czy będę umiał :)

 

 

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

Mam. Z klinem, L-bracketem i przeciwwagą

Podejdę na zlocie w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było tematu. :mr.green:Jak czytałem te posty, wiele osób  jest w podobnej sytuacji i chciały się wybrać na zlot na jeden czy dwa dni ale jest to problem ... Jak się okazało dogadanie się wspolne i zakwaterowanie w innym pensjonacie zajeło chwilkę. Czystego nieba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Flaytec1 said:

Ponieważ jestem nowy na forum a chciałbym pojechać na zlot mam pytania: Moge wygospodarować jedynie czas od soboty po południu do poniedziałku wieczorem.Czy mam szukać noclegów po okolicy na włąsną rękę? I jesli tak to jakie miejsce preferują osoby ktore z jakiś powodów nie zatrzymają sie w Ośrodku Połoniny?  Chciałbym zabrać ciekawy sprzet niezależny od warunków pogodowych i byłby oczywiscie dostepny dla chetnych.Paweł

 

Jestem w podobnej sytuacji. Jestem z Białorusi i niedawno przeprowadziłem się do Polski (nie za dobrze mówię po polsku, ale dobrze znam angielski i rosyjski).

Od soboty do wtorku będę w Polańczyku. Czy mogę dołączyć do obserwacji?

Mam 16" dobsona i zestaw 100° okularów.

Dziękuję! 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na star party za granicą, gdzie każdy przyjeżdżający dostawał rolkę ciemnoczerwonej przezroczystej folii, by okleić ekran laptopa/telefonu/lampki na sprzęcie, w aucie itp. (Rolka jedna i ta sama, tylko krążyła ;))

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dobrychemik napisał:

Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?

czerwona plexi na ekran przyczepiona na rzepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dobrychemik napisał:

Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?

Zainstaluj sobie BackyardRED. Pozwala na regulacje jasności ekranu z czerwonym odcieniem. Jest za free. Działa z WIN10

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobrychemik napisał:

Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?

Klikasz prawym klawiszem myszy w dowolnym miejscu pulpitu, wybierasz "ustawienia ekranu" i tam jest opcja "zmień jasność wbudowanego wyświetlacza", w win10 jest, ale w każdej innej wersji podobnie być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobrychemik napisał:

Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?

Typowy problem po reinstalacji. Zapewne system przez Ms Update zainstalował własne sterowniki do obsługi grafiki.

Spróbuj zainstalować sterowniki ze strony producenta twojego komputera, nawet jeżeli są one starsze od tych, które masz w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będę mógł przyjechać na zlot, od tygodnia mam jakieś problemy ze zdrowiem i do dzisiaj liczyłem na to, że uda mi się wyleczyć ale niestety dalej słabo się czuję. W czasie pandemii to jedyna sensowna decyzja... W związku z tym w domku nr 6 zwalnia się 1 miejsce, jakby ktoś chciał przyjechać na ostatnią chwilę to może jeszcze się uda. Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego zlotu, przede wszystkim bezchmurnego nieba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cebalrai napisał:

Niestety nie będę mógł przyjechać na zlot, od tygodnia mam jakieś problemy ze zdrowiem i do dzisiaj liczyłem na to, że uda mi się wyleczyć ale niestety dalej słabo się czuję. W czasie pandemii to jedyna sensowna decyzja... W związku z tym w domku nr 6 zwalnia się 1 miejsce, jakby ktoś chciał przyjechać na ostatnią chwilę to może jeszcze się uda. Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego zlotu, przede wszystkim bezchmurnego nieba!!!

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.