Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marlborothc napisał:

witam . Zgłoszenie wysłane, troche na ostatnią chwile ale tak czasami bywa .Bede w piątek tak jakoś wieczorkiem . jak ktoś ma problem z transportem to chetnie zabiore po trasie 

Przechwytywanie.JPG

Jeśli możesz to jedź od Drezna, zaufaj mi A18 to bardzo kiepski pomysł. W stronę Niemiec jest już wyremontowana, ale od granicy to wciąż "schody do nieba". Warto nadłożyć te kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOBOTA:
Od rana - Przyjazd i rozlokowanie uczestników
W ciągu dnia - Astrogiełda
Po przybyciu uczestników uroczyste otwarcie zlotu
Grill
Po zmroku, astronomiczne biesiadowanie ( Obserwacje nieba / Fotografowanie - Rodzaj biesiadowania mocno uzależniony od pogody)
    
     
NIEDZIELA:
9:00 – 10:30 - Śniadanie
Pierwsze podejście do zdjęcia grupowego
11:00 - Prelekcje.  
Obserwatorium dla (powiatu) rzeszowskiego (donPedro)
Obserwatorium w Chełmcu (gryf188)
Warsztaty astrofoto (Pav1007)

15:00 – 16:00 - Obiadokolacja
16:30 – Prelekcja. AstroShop + prezentacja sprzętu (Astrobonq)
17:00 - Konkurs “Koło Wiedzy Astronomicznej” -

Po zmroku - Obserwacje / integracje
     
PONIEDZIAŁEK:
9:00 – 10:30- Śniadanie
10:30 - Zdjęcie grupowe
11:00 - Prelekcje
"Obserwacje i astrofotografia Słońca w h-alpha" (Łukasz83)
Astroturystyka

ESA/ESTEC w Nordwijk w Holandii (Niderlandach)
ESO/Supernova w Garching i publiczne wizyty w ESO Paranal i ALMA.

(MAWMarecki)
Modyfikacja Canonów (MateuszW)

15:00 - 16:00 Obiadokolacja
16:30 - Prelekcje.The sound of silence, Infradźwiękowe obserwacje meteorów. (donPedro)
21:00 - Obserwacje / integrację - W razie niepogody kalambury
     
WTOREK:
9:00 – 10:30 - Śniadanie
od 10:30 - Pożegnania nadszedł czas.

 

 

 

Dwie ważne sprawy.

1. Program zlotu może ulec zmianie. Wszystko jest uzależnione od pogody

2. I chyba najważniejsza sprawa. Dziękujemy wszystkim prelegentom za czynny udział w zlocie. To dzięki Wam tak na prawdę te zloty żyją. Jesteście wielcy! DZIĘKUJEMY :)

 

Wszelkie uwagi bardzo mile widziane.

 

 

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prezentacji sprzętu to zabieram m.i. lornetę kątową Omegon Brightsky 82mm, montaż Omegon Minitrack LX3 czy lornetkę Omegon 2,1x42. 

 

Powiem też dwa słowa o salonie firmowym który lada chwila otwiera się w Warszawie.

 

Oczywiście sprzęt będzie do pomacania i w razie pogody przetestowania. Jak macie pary filtrów i okularów 1,25” to bierzcie - potestujemy  w lornecie. 2,1x42 ma z kolei gwinty filtrowe 2”.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie giełdy: Proszę wpisujcie jeśli ktoś coś będzie miał do sprzedania.

 

U mnie pod młotek idzie:

1. Canon 7D + 17-85 IS

2. Kamera ASI 224MS

3. Książki o tematyce astro.

4. Mak 105

 

Nad cenami się nie zastanawiałem, ale jak to mówią. Będzie Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania refraktor z tego ogłoszenia. Sprzedaję z bólem bo jest fajny ale mam wydatki a od dłuższego czasu leży nieużywany :)

Cena - tyle ile sam dałem - 899zł. Jako gratis dorzucam skrzynkę narzędziową z piankami do transportu :)

Na zlocie będzie można pomacać i przetestować.

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelBe napisał:

Warsztaty astrofoto (Pav1007)

Szanowni, jako, że nie chcę - żeby te warsztaty przyjęły formę wykładu (tą formę chcę zostawić na inne zloty) - chciałbym, żebyśmy usiedli razem z osobami zainteresowanymi w "kółeczku" i pogadali o Waszych problemach z obróbką a następnie wspólnie spróbujemy te problemy rozwiązać. Dlatego też mam prośbę do osób, które planują posiedzieć ze mną, żeby przygotowały sobie właśnie taką listę "rzeczy, z którymi sobie nie radzę lub chcę się nauczyć" :-)

 

Dzięki - godzinę spotkania określimy sobie na zlocie - może uda się nie kolidować z innymi prelegentami.

 

P.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał na sprzedaż:

 

1. SW Adventurer

2. Vixen Polarie + lunetka

3. Lorneta kątowa TS 88mm semiAPO + widły

4. Statyw węglowy Triopo G-1327

5. Głowice foto gimbal pod duże tele- nową chińską 

6. Szukacz 8x50 Soligor 

7. Okular UW 30mm 80st 

7. Platformę paralaktyczną do Taurusa 400mm nową ( wezmę ją jeżeli będzie ktoś chętny)

 

Do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się chciał dowiedzieć czy to że nie ma śniadania w sobotę oznacza że trzeba będzie jeść zapasy przywiezione ze sobą czy w ośrodku można po prostu kupić coś do jedzenia w ten czas :)

 

Na stronie jest ze śniadanie za 20zl tylko czy to będzie aktywne podczas naszego pobytu? :)

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Winter napisał:

@BODI czy da radę wypożyczyć kilka talerzy i sztućce w ośrodku czy lepiej zabrać swoje ?

Winterku, oczywiście że są tam sztućce i talerze. Tam jest dość duża kuchnia dostępna dla nas, zaraz obok "świetlicy".

 

2 godziny temu, wismat napisał:

Ja to bym się chciał dowiedzieć czy to że nie ma śniadania w sobotę oznacza że trzeba będzie jeść zapasy przywiezione ze sobą czy w ośrodku można po prostu kupić coś do jedzenia w ten czas :)

 

Na stronie jest ze śniadanie za 20zl tylko czy to będzie aktywne podczas naszego pobytu? :)

Dowiemy się jutro. Natomiast lepiej przygotować się na własny prowiant. W razie czego jest też sklep w Tylawie, około 6 km od ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartolini napisał:

Potwierdź proszę Paweł czy jest jakiś ogólnodostępny czajnik, żeby sobie zrobić coś do picia, ewentualnie jakieś żarcie w proszku przygotować.  

Właśnie znalazłem zdjęcie kuchni. Nie ma się co martwić, jest wszystko :) Plus tego co nie widać czyli lodówki.

 

PS. Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało. Jutro przedzwonimy tam i dowiemy się wszystkiego co nie jest jasne.

post-1263-0-72323700-1418812568.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wykładów/warsztatów. Czy to jest tak pomyślane, że powinien być jeden wykład po drugim, czy będzie coś robione równocześnie? Nie wiem ile co zajmie, ale wydaje mi się wątpliwe zdążyć z warsztatami Pawła i moją modyfikacją bez zachodzenia na inne prezentacje (a chętnie posłuchałbym innych...). Pewnie dogadamy się na miejscu.

 

Pytanie niezależne. Czy znacie jakieś ładne widokowo miejsca w tamtej okolicy, żeby wyskoczyć autem i porobić astrokrajobrazy?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Mam pytanie co do wykładów/warsztatów. Czy to jest tak pomyślane, że powinien być jeden wykład po drugim, czy będzie coś robione równocześnie? Nie wiem ile co zajmie, ale wydaje mi się wątpliwe zdążyć z warsztatami Pawła i moją modyfikacją bez zachodzenia na inne prezentacje (a chętnie posłuchałbym innych...). Pewnie dogadamy się na miejscu.

 

 

Program przygotowywany był w ten sposób, żeby prelekcje odbywały się jedna po drugiej.

Rozmawiałem dziś z Pawłem o tym. I oczywiście wszystko na miejscu ustalimy. Zrobimy tak, żeby każdy był zadowolony i nic nie stracił. Z doświadczenia wiem, że program jest raczej napisany, żeby wiedzieć mniej wiecej co i jak, ponieważ i tak to się wszystko zmienia :) Część osób chce pójść sobie w góry, część chce być na prelekcjach, a część chce połączyć wszystko razem :)

 

Myślę, żeby zrobić tak, że w sobotę kiedy wszyscy już będą (lub znaczna więszkość), ustalimy wszystko i uściślimy.

 

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Pytanie niezależne. Czy znacie jakieś ładne widokowo miejsca w tamtej okolicy, żeby wyskoczyć autem i porobić astrokrajobrazy?

Tak, jest kilka fajnych miejsc. Pokaże Ci na spokojnie jak przyjedziesz. Ale też spod samego ośrodka jest piękny widok. Zresztą, ocenisz sam :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.