Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym tak nie narzekał. Każde forum ma swoją specyfikę i nie należy z tego sobie jaj robić. Dominik z Bogdanem ciągną to forum dla użytkowników. Janusz to przynajmniej jakieś zyski miał z handlu, ale oni? Pro publico bono...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Niestety Astromaniak jako jedyny wizualnie pozostał jeszcze w XX wieku.

I niech tak zostanie jak najdłużej. Jest po prostu w sam raz. Ja nie lubię tych nowoczesnych for. AM jest proste, ma to co potrzeba. I jest ładne graficznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu administrowałem inne fora tematyczne gdzie też było ich 3-4 w Polsce i mimo, że baza użytkowników powiedźmy była podobna, to nie wspominaliśmy o sobie nawzajem. Wręcz były punkty w regulaminie odnośnie zakazu darmowej reklamy. Trochę zabawne, ale z drugiej strony również całkiem fajne jest to, że jeżeli o astro chodzi, to nie ma takich problemów i na każdym z tych forów widać wspominki o innych czy też nawet z żywca wklejone linki do sąsiednich for stanowiących konkurencję. 

 

Co do Astromaniaka, to faktycznie w 2020 roku odpada nieco jeżeli chodzi o skrypt, ale z drugiej strony w dzisiejszej dobie bardzo mało jest takich stron trzymających klimat "starego" internetu, także to się też ceni. :)

Edytowane przez Martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astropolis jest mocno astrofotograficzne, Astromaniak posiada wielu młodych użytkowników, z małym tanim sprzętem, robiących na jego temat świetne tematy, w których wrzucają fotki porównawcze anten itd, wymieniając się widzą i ułatwiając zakup nowym adeptom hobby, za to Go zawsze ceniłem :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, isset napisał:

Zwłaszcza wersja mobilna

Kwestia gustu. Mi bardzo odpowiada forma Astromaniaka. Tu czy FA korzystam tylko z lajków i to w sumie taka różnica względem AM. Nawet nie wiem jak inne funkcje mają te nowoczesne fora.

 

Astropolis - astrofotografia

Forum astronomiczne - wizual

Astromaniak - sprzęt

 

Ja tak to widzę. Choć na AM było tak raczej 2-3 lata temu a teraz to w sumie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martyn napisał:

Co do Astromaniaka, to faktycznie w 2020 roku odpada nieco jeżeli chodzi o skrypt, ale z drugiej strony w dzisiejszej dobie bardzo mało jest takich stron trzymających klimat "starego" internetu, także to się też ceni. :)

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

Edytowane przez lolak89
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobrychemik napisał:

Astropolis wydaje mi się główny nacisk kładzie na astrofotografię, Astromaniak bardziej na... nie wiem w sumie co, może atm i obserwacje wizualne? A jak jest z ForumAstronomicznym?

Astromaniak? Hm... giełda i ogólnie sprzęt astronomiczny (jednak dla mnie coraz mniej merytorycznie). 

FA to z mojego punktu widzenia najlepsze miejsce do dyskusji o wizualu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej

teoretycznie jest tam tapatalk (teoretycznie w sensie że nie sprawdzałem), ale nawet gdyby nie, to wystarczy dodać w CSS warunkowe formatowanie dla małych ekranów i byłoby bardzo wygodnie na komórkach a ciągle tak samo szybko. to że strona korzysta z htmla sprzed 10 lat nie musi oznaczać że jest mniej wygodna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

no i jeszcze AM ma tę zaletę, że backup forum robią na dyskietkach 5 1/4" ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OBERON RD napisał:

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Kwestia optymalizacji strony, może hosting, sprawdź w nocy czy poprawi się prędkość, wątpię. Nie chodzi o to, żeby jechać po AP tylko bez kitu, pisanie że AM ma stary skrypt i niby jest przez to gorsze? Jakiś ponury żart ;)

37 minut temu, ZbyT napisał:

no i jeszcze AM ma tę zaletę, że backup forum robią na dyskietkach 5 1/4" ;)

 

pozdrawiam

Trzeba pobierać interesujace podstrony na dysk (bez zdjęć) wtedy rachunki za telefon są mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Słuchajcie zwracam się z nietypową prośbą. Otóż do wczoraj byłem  członkiem forum Astromaniak.  Wstawiłem się tam za jednym użytkownikiem, co wywołało niezbyt przyjemną, jednak pozbawioną niegodnego zachowania dyskusję z adminem Dominik Woś .... Wystarczyła ona by jegomość ten zablokował moje konto. Tym samym po 10-ciu latach  przestałem być jego członkiem...  Całość dyskusji możecie zobaczyć tutaj:

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=57338

 

oraz:

 https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=55920&start=75


Jako, że nie mogę zadać już osobiście pytania wspomnianemu adminowi chciałbym prosić chętnego stąd by wkleił w moim imieniu zapytanie do Dominika Woś następującej treści :

"Panie Dominiku, Kylob z tej strony.

Jako,ze nie dopatruję się w swoim zachowaniu znamion, które byłyby przesłankami do zablokowania użytkownikowi konta na forum, chciałbym spytać....
Czy zablokowanie mojego konta było wynikiem nieradzenia sobie ze słowami krytyki? ... Nieradzenia, które powoduje nielogiczne i pochopne zachowania
 ?

Czy może poszukiwany od pewnego czasu niejaki Kim Dzong Un w rzeczywistości przebywa u Pana na wspólnych obserwacjach. Co z kolei skutkuje tymi nielogicznymi poczynaniami Pana , jakże podobnymi w metodzie działania do preferowanych przez wspomnianego dyktatora?  "


Wiem,że wielu z Was posiada również konto na Astromaniaku. Gdyby ktoś był chętny to będę wdzięczny.  Powyższe pytanie prosiłbym wkleić jako odpowiedz na stronie do której odnosi ten drugi link.


Dziekuję i pozdrawiam

 

Krzysiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 07:00, Rabbit napisał:

Dajcie spokój bo już się sfrustrowanemu adminowi podniosło ciśnienie i "kąsa" na AM.

Kąsał, kąsał i już są ofiary. Nerwowy widać człowiek.

 

A tak przy okazji zapytam. Z tego co wiem trzeba co roku płacić za używanie licencji skryptu forum, ale czy można go dowolnie modyfikować? Wtedy jakiś obeznany w programowaniu może by poprawił to na smartfony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania - porzuciłem AM od śmierci Janusza pomimo że dalej tam mam konto i czasem przeglądne giełde ...

niestety ...syf się zrobił (szczególnie ten jeden admin daje popalić) 

Ale jestem "za" - robienie za "łącznika" nie ma sensu bo po co ... dziki zachód pozostanie dzikim zachodem - a jak chcesz to załóż sobie konto takie jak miałeś z cyfrą "2"  u nich na nowo i napisz do "pana" Dominika


 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, nie warto. Ja dostałam tam bana za zadanie pytania w jakim dniu będą w Roztokach bo będę w podobnym terminie i chciałbym ich odwiedzić. To był mój jedyny post w tamtym okresie. Kilka dni później chciałem dodać post i miałem bana. Pisałem do admina, ale się nie odezwał. Nie warto tracić czasu i energii. Ban po jakimś czasie został zdjęty.

Edytowane przez Setaarius
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OBERON RD napisał:

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Znam ten problem i boli mnie od lat. Silnik, na którym działamy jest w porządku, poza jedną kluczową sprawą - wydajnością. Do tego mamy specjalnie napisaną główną stronę, która generowana jest dla każdego użytkownika w czasie rzeczywistym (wyciąga ostatnie wątki, ustawia liczniki odsłon, oznacza czy je czytałeś, czy nie). To oznacza, że trudno się ją cache'uje. Inaczej mówiąc, główna strona jest bardzo dynamiczna i zawsze wygląda inaczej. Trzeba ją generować wiele razy dla tysięcy użytkowników dziennie. W przypadku Astromaniaka główna strona w zasadzie jest zawsze taka sama. Ustawienie statycznej strony głównej dla Astropolis nie wchodzi w rachubę, bo ja już nie wyobrażam sobie korzystania z forum w taki sposób (przeklikiwanie się przez subfora, albo klikanie w "ostatnie wątki"). Zresztą, nie tylko ja, bo przez chwilę mieliśmy awarię i zniknęła lista "ostatnich wątków" - wstawiliśmy moduł gotowy, jak ma FA i... była ostra draka na forum :P

 

Podsumowując, główna strona AP spełnia swoją funkcję (także wymogi prawne w zakresie ochrony danych osobowych oraz realizacji potrzeb dyrektywy RODO/GPDR), działa, ale... jest fatalnie zoptymalizowana, jak i całe forum (IPB). 

Na pewno jednak jeszcze w tym roku przepiszemy główną stronę tak, żeby mogła odpowiednio się cache'ować (mam już to zabudżetowane). W kolejnych etapach przewiduję także migrację na nowy silnik. Obserwujemy jak rozwija się pewna platforma i jeśli dalej będzie tak pozytywna, to podejmę taką decyzję (priorytet - szybkość, prostota i wygoda, przeszukiwanie archiwów, itp.). Termin - może ten rok, może następny, a może za-następny. Koszty programistyczne/finansowe i czasowe tej operacji są póki co zbyt duże (dla nas). Nowy serwer jest już na to gotowy :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rabbit napisał:

Kąsał, kąsał i już są ofiary. Nerwowy widać człowiek.

 

A tak przy okazji zapytam. Z tego co wiem trzeba co roku płacić za używanie licencji skryptu forum, ale czy można go dowolnie modyfikować? Wtedy jakiś obeznany w programowaniu może by poprawił to na smartfony?

Astromaniak używa darmowy skrypt (phpBB). AP i FA płatny. Niezależnie od wariantu można je spokojnie modyfikować do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania

Połączyłem właśnie 5 wątków o Astromaniaku z ostatnich kilkunastu miesięcy. Sami widzicie ile tego się nazbierało. Nie ma potrzeby generować nowych dla kolejnych problemów czy pytań. Wiemy, że Dominik Woś czyta co tu piszemy, więc jeśli będzie jakiś problem techniczny (np z rejestracją) czy kwestia bardziej "osobista"  to sam będzie o tym wiedział bez potrzeby przeglądania różnych tematów. @Mariusz Psut czy nadal zmagasz się z tym problemem (adres mail)?  

 

Jeśli coś Wam doskwiera na Astromaniaku - piszcie tutaj. Tylko z rozwagą poproszę ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paether napisał:

Połączyłem właśnie 5 wątków o Astromaniaku z ostatnich kilkunastu miesięcy. Sami widzicie ile tego się nazbierało. Nie ma potrzeby generować nowych dla kolejnych problemów czy pytań. Wiemy, że Dominik Woś czyta co tu piszemy, więc jeśli będzie jakiś problem techniczny (np problem z rejestracją) to sam będzie o tym wiedział bez potrzeby przeglądania różnych tematów. @Mariusz Psut czy nadal zmagasz się z tym problemem?  

 

Jeśli coś Wam doskwiera na Astromaniaku - piszcie tutaj. Tylko z rozwagą poproszę ;) 

 

Tak. 

Zdaje się że problem tkwi w moim Gmailu, jak zasugerował mi jeden z "naszych" :neat:

Chyba jest zabroniony na AM:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mariusz Psut napisał:

Tak. 

Zdaje się że problem tkwi w moim Gmailu, jak zasugerował mi jeden z "naszych" :neat:

Chyba jest zabroniony na AM:D

Jak tam zakładałem konto, to użyłem adresu z Gmaila i nie było problemów - ale to było parę lat tamu. Może coś namieszali ostatnio?

 

  

58 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Do tego mamy specjalnie napisaną główną stronę, która generowana jest dla każdego użytkownika w czasie rzeczywistym

Słuchaj - a można jakoś wyłączyć ładowanie obrazków na głównej u góry? Albo nie wiem, odświeżać je np. raz dziennie?

Bo za każdym razem jak włączam AM, najpierw ładuje się lista wątków, widzę, że np. pojawiła się odpowiedź w jakimś interesującym mnie temacie, więc klikam, żeby przejść do niej... i w tym momencie wskakują obrazku u góry i wątki zjeżdżają w dół, w efekcie klikam nie ten post, co chciałem.

I tak za każdym jednym razem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.