Skocz do zawartości

star adventurer realnie


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, chcąc robić na SWSA zdjęcia na ogniskowej 400mm, to należałoby się przesiąść na obiektywy ze względu na ich niewielką masę.

Biorąc pod uwagę chęć podpięcia dedykowanej astrokamerki, to najlepszym wyborem na obiektyw byłby Canon 400mm f/5.6L - waży on jedynie 1,25 kg.

Zaoszczędzoną masę można przeznaczyć na złączki i autoguiding. Ludziska robią tym obiektywem zdjęcia z SWSA (przykład) i na montażyk ten daje radę, oczywiście na krótkich czasach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubaman napisał:

czy taka zabawka uciągnie esprita 80 z DF i ASI 2600?

Myślę, że to jakieś 6 kilo z ogniskową 400.

 

Byłbym zdziwiony gdyby to dawało rozsądne powtarzalne wyniki

 

12 godzin temu, TUR napisał:

Nie uciągnie. To jest zabawka do ogniskowej 135, max 200mm. 

pozdr

Też tak uważam tzn że to max (średnio)

 

 

Ogólnie zawsze znajdziesz kogoś komu coś zadziało na granicy lub poza głównie dlatego, że akurat trafił się taki egzemplarz i potrafił to odpowiednio usztywnić i wyważyć na sesję. Pytanie ile czasu to podziała i jak powtarzalne są wyniki.

Nie bez powodu w opisie chyba piszą o 50mm.

Ja na  SkyTrakerze jechałem nieguidowane 8min na 50mm i dawałem radę po 2min na 200mm.

Przy SWSA moje doświadczenie skończyło się na 105mm i klatkach 3min.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

Klin po modzie @MateuszW. Jak dobrze pamiętam robiles testy guidingu moim swa. Podrzuc ten temat. Dzięki. 

Robiłem 180 mm z guidingiem, ale nie pamiętam jakie czasy stosowałem. Raczej ograniczeniem była już polarna, a oś RA szła ok.

13 godzin temu, kubaman napisał:

czy taka zabawka uciągnie esprita 80 z DF i ASI 2600?

Myślę, że to jakieś 6 kilo z ogniskową 400.

Nie urwie się, jeśli o to pytasz :) Ale do astrofoto to nie ma opcji.

 

12 godzin temu, kudi145 napisał:

A może IOptron SkyGuider PRO ? Tylko musi się ktoś wypowiedzieć ktoś kto miał toto w rękach.

R.

SkyGuider to tak jakby oś RA z CEM25, więc moim zdaniem powinien dać radę podobnie jak CEM25, pomijając niemożliwość guidowania osi Dec, co wymusza dokładne ustawienie bieguna. Ma to szansę działać. Oczywiście na porządnym statywie, a nie małym foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej sztuce Star Adventurera, przy duużo lżejszym zestawie z Olympusem (ogniskowa: 300mm, waga około 3 kg), powtażalny wynik bez guidingu to było około 30s. W przypadku zastosowania guidingu czas wydłużał sie do 3 minut, ale RMS-y były momentami większe niż 4. Fajna sztuka do szerszych kadrów i niech tak pozostanie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek_B napisał:

Zgadza się, może nie 15 a 10-12 kg ale najlepiej z oryginalnym wedgem i systemem przeciwag na dużym stalowych statywie.

Nie chcę się spierać o to kto ma rację, ale w manualu jest 15kg 

Screenshot_2021-01-18-15-18-22-042_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Edytowane przez Maro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.