Skocz do zawartości

Najbardziej nieudany astro-zakup


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było kilka potknięć: 

- stary X-Cel 5mm Celestrona mnie rozczarował (rok 2003)

- chinczyku z Aliexpressu nie zrozumiało, że ma mi wysłać DWA okulary UFF 15mm, a nie jeden.

- mając Hyperiona 31mm 72* kupiłem ES 30mm 82*. Różnica w polu widzenia była tak minimalna, ze ES-a sprzedałem po....trzech dniach.

- dostałem w prezencie ES-a 8,8mm 82*, optyka świetna ale za małe odsunięcie oka, sprzedałem go i kupiłem Morfeusza 9 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem soczewkę prostujacą do Newtona taką droższą po tym jak sprzedałem GSO 10 . Myślałem że będzie na zapas bo  niby 450 zł w astroshopie  a na giełdzie była za ok 200 zł. Mija 1,5 roku do Newtona nie wruciłem,a soczewka leży w szufladzie ani razu nie używana. To jest to

https://www.astroshop.pl/soczewki-odwracajace/omegon-soczewka-odwracajaca-deluxe-1-25-/p,43706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Smorff84 napisał:

A jest wogule taki produkowany ?

Właśnie na tym polega dowcip. W ogłoszeniu było napisane 1.25" a ja wtedy w ogóle nie byłem zorientowany, że pewnych parametrów okularu  nie da się uzyskać w oprawie 1.25". Miałem tylko teleskop z wyciągiem 1.25 i mocno zdziwiłem się wyciągając okular z paczki. Kolejne ogłoszenia tego samego sprzedawcy miały już poprawiony błąd.

Edytowane przez Frosch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja największa wtopa to był zakup zestawu EQ5 + achromat Bresser 127S. Miałem go chyba dwa dni i tylko raz skorzystałem. Okazało się, że całość jest za duża i musiałbym wybierać czy do auta zmieści się rodzina czy też ten zestaw. Wymieniłem na EQ3-2 + Mak127 i było ok.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrana licytacja na allegro achromat intenity 70/350 taka podróba Celestona trawel 70 za 80 zł z plecakiem statywem i całym tym badziewiem. Wtedy  poznałem co to prawdziwa aberracja chromatyczna. 

Edytowane przez Smorff84
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

Dlaczego?

Bo montaże AZ są po prostu wygodniejsze do wizuala, zwłaszcza do mniejszych powiększeń. Co innego, gdy ktoś robi fotki. 

Zresztą to trochę kwestia religijna, są zwolennicy i jednych i drugich typów montaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sky Watcher Virtuoso - cos co nie powinno zostac wyprodukowane,

2. Altair Astro RC6" - chociaz nim zrobilem kilka zadowalajacej jakosci gr. kulistych.

 

Tak na prawdę to dzięki kazdemu z tych sprzętów jestem w tym miejscu gdzie teraz. Musialem odnalesc sobie swoje miejsce w astrofoto i bez testow byloby ciezko wszystko zrozumiec.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kilka starych obiektywów gwintowych na M42. W zasadzie tylko jeden okazał się w miarę przyzwoity optycznie. Reszta to kompletna porażka

kiepskim zakupem okazała się kamerka PGR FireFly. Jakieś 2 tygodnie później trafił mi się okazyjnie PGR Chameleon więc FireFly leży do dzisiaj praktycznie nieużywana

 

słabym zakupem był też szukacz kątowy do Newtona. Czasem go używam ale się nie cieszę :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kjacek napisał:

Bo montaże AZ są po prostu wygodniejsze do wizuala, zwłaszcza do mniejszych powiększeń. Co innego, gdy ktoś robi fotki. 

Zresztą to trochę kwestia religijna, są zwolennicy i jednych i drugich typów montaży. 

Jeśli można spytać, na czym wieszasz sct 9.25” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary;
Sky Watcher "UWA" :D 58° 6 i 9mm - mydłoooo   w obrazie i paprochy w  środku 6 ze sklepu.
Noname plossl 40mm 1,25" - nikczemna dziupla, ale za to z ER sięgającym za głowę :D

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najbardziej nieudany zakup to w 1999r slynny Szukacz Komet Uniwersala chyba 170/1200 czy jakoś tak. Długo zbierałem na niego kasę , przywiozłem to pociągiem z Krakowa do Zgorzelca i byłem podjarany do pierwszych obserwacji. Jakość mechaniki to tragedia. Jakość optyczna pozostawiają bardzo dużo do życzenia. Obrazy gorsze niż w lornetce 20x60. Zaraz się go pozbyłem.

To był złom.

 

Edytowane przez midimariusz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co do wyciągu w Taku. Po roku od kupna, sprzedawca dogaduje z Takiem jak zostanie naprawiony mój Epsilon 130D i niebawem odeślę go do Hiszpanii. 

Optycznie tuba fantastyczna. Niestety nie wszystko zgodne z deklaracją producenta, np. rotator pola jest w praktyce bezużyteczny. 

 

Wracając do tematu, najgorszym moim zakupem było APO71SDQ od Sharpstara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.