Skocz do zawartości

Czego brakuje w ofercie polskich sklepów astronomicznych?


FilipOgorzelski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

 

Zastanawiam się jakich produktów brakuje Wam najbardziej w polskich sklepach astro?

Często pojawiają się wątki co do sprawdzenia produktów z USA czy Chin, raz z powodu dostępności, a innym razem cen.

 

A więc jakie produkty najchętniej byście zobaczyli w ofercie polskich sklepów? 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ilość oferowanego asortymentu w porównaniu do sklepów zachodnich (chociażby Astroshopu czy Teleskop-Expressu) jest niewielka. Ale moim zdaniem wynika to z dwóch powodów:

a) zdecydowanie większa liczba ludności w krajach zachodnich aniżeli w Polsce:

b) znacznie większy poziom siły nabywczej na Zachodzie niż w Polsce.

Ja zdecydowanie częściej przeglądam oferty sklepów zachodnich niż polskich ponieważ wszelkie astronowosci w pierwszej kolejności pojawiają się w sklepach zachodnich. W polskich astrosklepach najczęściej w ogóle ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi zatyczek do okularów, które notorycznie gubię oraz części zamiennych do teleskopów i montaży. I jeszcze czasami profesjonalnego podejścia do klienta. Prawda jest taka, że największe buble, które kupiłem, to "nowe" ze sklepów nabyte przez Internet. Wypychają w ten sposób towar, który nie znalazłby nabywców w sklepie stacjonarnym albo pochodzący ze zwrotów, licząc prawdopodobnie na to, że nie będzie mi się chciało odsyłać.  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to podoba mi się, że teleskopy.pl zaczął sprowadzać też lepsze, droższe teleskopy, a nie tylko samą taniochę. Na dodatek zleca testy tych teleskopów i można kupić pewną sztukę. Tego zawsze brakowało i fajnie jakby stało się to standardem.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, FilipOgorzelski napisał:

 

Masz na myśli dostępność czy liczbę modeli? Może jakieś konkretne perełki których w polskich sklepach brak?

Brakuje dobrych ortho. W zasadzie to nie ma żadnych poza BCO. A przecież sa Fujijyanmy, Masuyamy, Takahashi, ... Takie popularne dobre okulary i nikt ich w Polsce nie zamawia? Tańsze od BCO tez pewnie by schodziły, a nie ma ich - są na Ali.

 

Brakuje też teleskopów, a szczególnie rfraktorów  tej firmy http://www.kasai-trading.jp/refractor.htm (branowane jest to różnymi markami np. TS, Altair, Tecnosky i innymi), Aż dziwne, ze tak tanie i dobre teleskopy nie trafiaja do polskich sklepów. Pewnie mogłyby je sprzedawać pod swoimi markami.

 

EDIT

Dla koneserów to pewnie przydałyby się Edmundy RKE - znakomite planetarne okulary (nie mylić z Soligorami RKE i SuperRKE).

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paether napisał:

 

Czy ja wiem...dosyć oczywisty patrząc na trendy w ostatnich latach (co Filip nadmienił w pierwszym wpisie) i budzący zainteresowanie :) 

Tak tylko głośno myślę, może trochę za głośno i nie do końca.

Sorry jeśli kogoś dotknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FilipOgorzelski napisał:

 

Masz na myśli dostępność czy liczbę modeli? Może jakieś konkretne perełki których w polskich sklepach brak?

Mam na myśli okulary które mógłbym ocenić w stacjonarnym sklepie, bez stosowania "taktyki zwrotów". Dużo tego jest, wystarczy porównać oferty z zachodnimi. Serie UFF ( sa chyba w 5 brandach) , orciaki inne niż BCO, Pentaxy (chociażby budżetowe XF) itp. Kwestia dostępności to jedna strona medalu, druga to ceny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Kontrowersyjny wydaje się ten temat być.

Rynku badanie prowadzisz, czy bardziej altruistyczne twoje pobudki są.


W sumie w niedługim czasie planuję robić zakupy i sam zauważyłem, że niektórych popularnych produktów nie da się kupić w Polsce.
Np popularne i całkiem dobre montaże iOptron - pozostaje sprowadzenie z zagranicy. 

 

Zadanie takiego pytania to wynik czystej ciekawości. Zastanawiałem się czy tylko mi doskwierają braki w polskich sklepach :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.