Skocz do zawartości

Jakie auto kupić?


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się,  że ludzie zapominają, że samochód to maszyna jak każda inna. Się zużywa i nie ma co zbyt wiele oczekiwać. 

Z drugiej strony jeżeli to maszyna to można ją naprawić czy to po wypadku czy awarii. Tylko weź i znajdź ten złoty środek o ktorym mówi @Misza nie stracić za dużo na odsprzedaży i nie kupić droższego bubla... Może trzeba mieć przygotowany budżet na ewentualne naprawy nowego używanego nabytku. Wtedy się pewnie okaże, że nie warto sprzedawać. ;-) 

Powodzenia!

 

.. Tu na Pomorzu amerykańskich aut jeździ sporo i jest ok. 

 

Może wyjściem jest by zostawić samochód taki jaki masz a coś sportowego małego sobie dokupić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, anatol napisał:

Za chwilę Ewropejskij Sajuz wprowadzi ograniczenie do 30 km/h w mieście (za którym rzekomo antyunijny PiS głosował ramię w ramię z resztą europosłów) i nawet rowerem pojedziemy szybciej niż Mustangiem. 

W Niemczech nowy rząd będą współtworzyć ekobolszewicy więc zielony ład w Europie przyspieszy tempa i długo sobie autami nie pojeździmy a zwłaszcza spalinowymi. 

Więc może tym bardziej warto kupić taką bestię na kołach typu Mustang Shelby, Camaro czy Challenger albo choćby jakiegoś japońca w stylu Nissana 350z bo wkrótce będziemy je oglądać tylko w "Szybkich i wściekłych". 

 

no i to się zgadza ... bo teraz gdy obowiązuje w mieście limit 50 km/h to takim Mustangiem można sobie poszaleć ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, anatol napisał:

Za chwilę Ewropejskij Sajuz wprowadzi ograniczenie do 30 km/h w mieście (za którym rzekomo antyunijny PiS głosował ramię w ramię z resztą europosłów) i nawet rowerem pojedziemy szybciej niż Mustangiem. 

W Niemczech nowy rząd będą współtworzyć ekobolszewicy więc zielony ład w Europie przyspieszy tempa i długo sobie autami nie pojeździmy a zwłaszcza spalinowymi. 

Więc może tym bardziej warto kupić taką bestię na kołach typu Mustang Shelby, Camaro czy Challenger albo choćby jakiegoś japońca w stylu Nissana 350z bo wkrótce będziemy je oglądać tylko w "Szybkich i wściekłych". 

 

13 godzin temu, ZbyT napisał:

 

no i to się zgadza ... bo teraz gdy obowiązuje w mieście limit 50 km/h to takim Mustangiem można sobie poszaleć ;)

 

pozdrawiam

 

"To nie fikcja, to Fakty. Właśnie otrzymaliśmy informację, że niedługo będziemy mogli skręcać wyłącznie w prawo a stołeczni policjanci zamierzają zabierać prawo jazdy za każdy skręt w lewo. Pozostaje pytanie jak bardzo politycy zamierzają ingerować w ruch drogowy. Niedługo pewnie będziemy mogli jeździć wyłącznie na biegu wstecznym i to tylko w garażu."

 

(Job, czyli ostatnia szara komórka).

 

Ja nie wiem czy to dobry samochód (pasował by jednak do wymagań autora) ale kiedyś widziałem w Top Gear Land Rovera Sport. Poradzi sobie w terenie a zarazem ma nieco sportowego charakteru. Widzę, że da się go kupić w okolicy budżetu @Misza.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takiej V40 ? - https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40-salon-pl-t3-r-desing-momentum-ID6EaHJ2.html

Zawsze mi się nawet podobały te auta, no i egzemplarz wydaje się być świeżynka, polski salon, sensowny silnik 2.0.

2019r czyli ostatni rok produkcji V40-ek Gabarytowo prawie identyczny jak moja mazda 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misza napisał:

A co myślicie o takiej V40 ? - https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40-salon-pl-t3-r-desing-momentum-ID6EaHJ2.html

Zawsze mi się nawet podobały te auta, no i egzemplarz wydaje się być świeżynka, polski salon, sensowny silnik 2.0.

2019r czyli ostatni rok produkcji V40-ek Gabarytowo prawie identyczny jak moja mazda 3

Prównaj sobie z Foresterem, który ma 240 KM, manetki zmiany biegów i sterowanie mapami silnika w kierownicy, zostawia takie Volvo na światłach jakby tamten był na pedały, a do tego podwozie z napędem symetrycznym 4x4 rodem z Imprezy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy się podoba to jedno, trzeba się jeszcze dobrze w nim czuć. Na papierze wszystko fajnie, a w kontakcie realnym coś może nie pasować. 

Dwa lata temu oglądałem takie Volvo tylko przed liftem, podobało mi się i wizualnie i na papierze. Ale jak wsiadłem od razu wiedziałem, że to nie dla mnie auto. 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, apolkowski napisał:

Prównaj sobie z Foresterem, który ma 240 KM, manetki zmiany biegów i sterowanie mapami silnika w kierownicy, zostawia takie Volvo na światłach jakby tamten był na pedały, a do tego podwozie z napędem symetrycznym 4x4 rodem z Imprezy.

Tylko z jakiego rocznika i z jakim przebiegiem będzie Forester a z jakim V40 jeśli mają być w podobnej kasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię temat bo auta nadal nie zmieniłem ale w tym roku już muszę. Co myślicie o Alfie Giulii ? Super wygląd, 200KM w podstawowej wersji silnikowej. Bagażnik i miejsce na tylnej kanapie zdecydowanie na plus względem mojej mazdy. Pytanie jedynie jak ze zjazdem z asfaltu. Moją mazdą 3 która jest dośc niska nigdy nie miałem problemu z nieutwardzonymi drogami i z punktu widzenia astro zawsze byłem w stanie dojechać tam gdzie dojechać miałem. W tej Giulii prześwit jest mnieszy ale... nie wiem jaki bo wszędzie pisza coś innego

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 13:34, apolkowski napisał:

np. takie Subaru

Nie są to oszczędne samochody, ale mamy już trzecie Subaru i zero problemów. Poprzedni Forester był u nas ponad 10 lat. No i napęd symetryczny na 4 koła nie do pobicia.

 

Miałem Subaru. Najbardziej traumatyczne auto u mnie we wsi. Fajne, aby jako plakat wisiało nad łóżkiem, ale nie do użytku

- fatalna blacha

- fatalny lakier

- fatalne wyposażenie jak na auto z 2002

- fatalne silniki bokser. Miło się ich słucha - szczególnie tych turbo - ale uszczelki pod głowicą w EJ25 i w wersjach turbo zmienia się częściej niż choinki zapachowe

- "symetryczy napęd na 4 koła" to slogan marketingowy i jego symetryczność ogranicza się do tego, że masz dwa (albo trzy) cylindry po lewej dwa (albo trzy) po prawej, napędzane dwa koła lewe i napędzane dwa koła prawe. A jeśli auto jest ze skrzynią automatyczną (małym druczkiem: jest fatalna) to napęd nie ma nic wspólnego z symetrycznością rozkładu momentu obrotowego na półosiach.

 

Po sprzedaży Subaru miałem ochotę zrobić z tej okazji imprezę dla znajomych, po czym wróciłem do Audi quattro z lat  90-tych, i uśmiech na twarzy powrócił. Jeżdżę nim do dziś z wielkim zadowoleniem

 

Plejady - chętnie

Subaru  - never again....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin_G napisał:

Miałem Subaru. Najbardziej traumatyczne auto u mnie we wsi. Fajne, aby jako plakat wisiało nad łóżkiem, ale nie do użytku

- fatalna blacha

- fatalny lakier

- fatalne wyposażenie jak na auto z 2002

- fatalne silniki bokser. Miło się ich słucha - szczególnie tych turbo - ale uszczelki pod głowicą w EJ25 i w wersjach turbo zmienia się częściej niż choinki zapachowe

- "symetryczy napęd na 4 koła" to slogan marketingowy i jego symetryczność ogranicza się do tego, że masz dwa (albo trzy) cylindry po lewej dwa (albo trzy) po prawej, napędzane dwa koła lewe i napędzane dwa koła prawe. A jeśli auto jest ze skrzynią automatyczną (małym druczkiem: jest fatalna) to napęd nie ma nic wspólnego z symetrycznością rozkładu momentu obrotowego na półosiach.

 

Po sprzedaży Subaru miałem ochotę zrobić z tej okazji imprezę dla znajomych, po czym wróciłem do Audi quattro z lat  90-tych, i uśmiech na twarzy powrócił. Jeżdżę nim do dziś z wielkim zadowoleniem

 

Plejady - chętnie

Subaru  - never again....

 

Może miałeś pecha. Mój pierwszy Forester był z 2005. Sprzedany w 2020. Zero problemu z silnikiem, blachą itp. Następca kupiony w 2016. Zero problemów. W międzyczasie miałem przez 2 lata służbowego Outbacka z 2008. Zero problemów.

Ciekaw jestem zawsze jak to jest wydawać opinie np. o skrzyni biegów w "teraźniejszych" samochodach na poodstawie doświadczenia z modelu sprzed 20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, apolkowski napisał:

 

Może miałeś pecha. Mój pierwszy Forester był z 2005. Sprzedany w 2020. Zero problemu z silnikiem, blachą itp. Następca kupiony w 2016. Zero problemów. W międzyczasie miałem przez 2 lata służbowego Outbacka z 2008. Zero problemów.

Ciekaw jestem zawsze jak to jest wydawać opinie np. o skrzyni biegów w "teraźniejszych" samochodach na poodstawie doświadczenia z modelu sprzed 20 lat. 

Może miałem pecha, ale czytając w owym czasie regularnie forum Subaru odniosłem wrażenie, że nie jestem osamotniony w moich przeżyciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

Mazda produkuje piękne samochody, więc wybór marki nie dziwi.

Nie dziwi też kolor - ewidentnie dopasowujący auto do kamery od ZWO! :)

 

 

Nie tylko do ZWO ale i do RedCata ;)

 

22 minuty temu, Marcin_G napisał:

Miałem Subaru. Najbardziej traumatyczne auto u mnie we wsi. Fajne, aby jako plakat wisiało nad łóżkiem, ale nie do użytku

 

Nigdy nie miałem więc nie mam zdania ale zawsze mnie do nich ciągnęło i tym razem dość poważnie myślałem o Subaru XV ale to auto generalnie droższe od Mazdy CX-30 i w cenie zamówionej Mazdy miałbym Subaru z silnikiem 1.6 116KM co jest dość słabe. Mazdę będę miał w sumie trzecią z rzędu, to co podoba mi się w tej marce to zdecydowane odrzucenie downsizingu i oferowanie aut ze stosunkowo sporymi jak na dzisiejsze czasy wolnossącymi silnikami. Np trójka (auto segmentu C) ma w podstawowej wersji silnik 2.0 co jest dziś w zasadzie niespotykane (poza premium).

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazd to fajne autko, na pewno będziesz zadowolony :)

Ja też doszedłem do momentu, kiedy postanowiłem wymienić swojego 12 letniego Seata Altea XL.

Wybór padł na Hyundai-a Tuscona 1.6 T-GDi 48V Smart 2WD DCT z rocznika 2021.

icon-201461-58.jpeg?nc=1

Będzie do odbioru gdzieś pod koniec marca, na początku kwietnia.

150KM, w automacie, zobaczymy, jak się będzie sprawdzać. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misza napisał:

Nigdy nie miałem więc nie mam zdania ale zawsze mnie do nich ciągnęło i tym razem dość poważnie myślałem o Subaru XV ale to auto generalnie droższe od Mazdy CX-30 i w cenie zamówionej Mazdy miałbym Subaru z silnikiem 1.6 116KM co jest dość słabe. Mazdę będę miał w sumie trzecią z rzędu, to co podoba mi się w tej marce to zdecydowane odrzucenie downsizingu i oferowanie aut ze stosunkowo sporymi jak na dzisiejsze czasy wolnossącymi silnikami. Np trójka (auto segmentu C) ma w podstawowej wersji silnik 2.0 co jest dziś w zasadzie niespotykane (poza premium).

 

I tu się zgadzam z Tobą w 100%. Szukając nowego samochodu nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że wszystkie marki "kurczą" jak najbardziej silniki wciskając im niebotyczne moce, które mnie przerażały. I tu pojawiła się Mazda. Miała być CX-30 (piękność z reklamy w czerwieni), ale w trakcie wizyty w salonie zakochałem się w "trójce". Jeżdżę już prawie 2 lata i jestem zachwycony. Mucha nie siada. 2 litry 180KM w automacie. Cisza i spokój w środku. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.