Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tayson napisał:

ujdzie :) 

ale jak to postawisz do pionu, to bedzie SZTOS!!!!

wtedy jest Snoopy patrzący na Pętlę Barnarda - trzeba by tytuł zmieniać :D 

A na poważnie - dziwnie moim zdaniem wygląda w pionie - przeładowana jedna strona i druga luźna... i ten kąt pod jakimjest ten Orion - gdyby był skręcony o te 10-15 st., rzeczywiście mogłoby wyglądać lepiej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba. Miałem wrzucać podobny kadr, też z DSLR i 135mm, ale chyba jeszcze dozbieram materiału, bo trochę wstyd wrzucać patrząc na to co Iro nam serwuje :D A miałem za refkę (m.in. jeśli chodzi o kolorystykę) część mozaiki Oriona wrzuconą przez @Iro w 2019, ale wychodzi na to że teraz mam lepszą refkę :)

I też wolę ten kadr tak jak autor wrzucił - z Orionem leżącym. Przyjemniej ogląda mi się zdjęcie w poziomie, a i symetria w takiej wersji przechodzi w pionie przez środek, co dodatkowo polepsza u mniej odbiór tego kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, można się gapić i gapić. Nieprawdopodobnie dużo uchwyciłeś, nieprawdopodobne niebo, warunki. 
Podpowiedzcie proszę, bo już któryś raz widzę "Roztoki górne". Jaka to jest miejscówka? Po prostu jakiś las czy jest tam jakaś kwatera, miejscówka, gdzie w razie pogody można zadzwonić, zarezerwować i jechać focić? :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek_B napisał:
 
 
 
 

Pierwsze astrozloty były tam organizowane. Tam Droga mleczna rzucała cień. Nie mów że pierwsze słyszysz.

Szukaj na południe od Cisnej. :)

Ja nawet na 2 zlotach z ~10 lat temu tam byłem ;-) Ale miejscówki za nic w świecie nie pamiętam - tj. dokładnie jak się te domki nazywają etc. I czy nadal, po takim czasie, dokładnie tam na pagórku za domkami jest ciągle takie niebo? :)

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Godzinę temu, lukost napisał:

Dwie godzinki materiału, powiadasz i taki rezultat... Bieszczady Bieszczadami, ale Ty chyba pakt z diabłem podpisałeś. ;)

 

oby nie... im ciemniej tym łatwiej... wystarczy posłuchać kolegów ile czasu potrzebują dla zdjęć z Namibii czy RPA... jak się trafi dobre warunki, to leci...

 

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Sztos :)

Robiłeś na pełnej dziurze?

f/2.8

 

1 godzinę temu, fizyk5 napisał:

Kolego Iro, miałeś tam jakiś filtr przed tą gołą matrycą?

 

 

Nie, ani przed obiektywem, ani za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, żeby nie wyglądało to przypadkiem na lekceważenie Twojej pracy.

Ja się do tej pory poza dom nie wybrałem, więc samo to że się tam pojawiłeś, zaplanowałeś i wykonałeś to jest coś. No i z takim efektem !

Ale technicznie - po prostu niebywałe -  30 godzin w mojej miejscówce z 8 cali F2 nie da takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.