Skocz do zawartości

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma drugie dno. Jak wiecie zdjęcia wygrywające w konkursach miesięcznych Polskiego APODa będą służyły sponsorowi firmie Delta Optical w kalendarzu . Pani Honorata zapytała mnie czy mam oświadczenia twórców o udostępnieniu fotek bo w/w kolega Siwek narobił jej bagna udostępniając / sprzedając ( nie wiem) właśnie te kradzione fotki jako swoje. Potwierdzam to co napisał Tomek wyżej.

Dobrze że regulamin Papoda zawiera odpowiednie zapisy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to ten od tego dziwnie wklejonego Boeinga na Księżyc...

Panowie jak już robicie godzinami te swoje zdjęcia, to tagujcie je na całości w niewidoczny sposób, który przetwa kwantyzację po transformacie cosinusowej w JPEG, albo wklejajcie te tagi do widma w taki sposób, żeby nie było "dzwonienia" na krawędziach. Człowiek aż tak dobrze nie widzi, żeby zobaczyć takie artefakty. Filmy również można w taki sposób na kilku klatkach otagować np. imieniem i nazwiskiem komu sie je wysyła. Wtedy w przypadku wycieku do netu wiadomo komu łapy odrąbać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie rzeczy robić? Nie mam pojęcia, w sumie ja z "mojego amatorskiego pstrykania" mam frajdę, a jakbym cokolwiek potrzebował to zawsze spytałbym autora o pozwolenie/cenę itp. Druga rzecz, wysłać plagiat do Delty to zuchwałość czy głupota, a może razem? Takie cwaniakowanie może już konkretnie uderzyć po kieszeni i naprawdę nie widzę większego sensu działań tego typu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawne draństwo, w dodatku szkodzące oprócz autorów oryginalnych prac także podmiotom 3-cim. Tutaj to konkretnie materialnie. W tym przypadku oczywiście chodzi o Delta Optical, bo oni ponieśli przecież koszty przygotowując kalendarz, którego wydanie trzeba było zapewne wstrzymać. I jedyny sposób odzyskania tych strat to pozew wobec "bohatera" tego przekrętu. Zatem nie ma miejsca na litość. Mistrzu mecenasie, czyńcie swoją powinność.

Swoją drogą, delikwent obok 100% braku etyki rozumem też się nie popisał... Sprawa pewnie się będzie ciagnąć, prośba do kolegów, którzy  ją namierzyli, o monitorowanie i relację finału w stosownym czasie.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? Czy regulamin DO dotyczył tylko osób powyżej 18 roku życia?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, orome4 napisał:

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? 

Wg. mnie facet doskonale wiedział co robi. Z jego profilu wynika, że profesjonalnie fotografuje żużel, więc raczej ma świadomość, że kradzież cudzych prac to przestępstwo.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delaa napisał:

Ponakręcajcie się jeszcze odrobinę... ;-) koleś ukradł "zdjęcia" ;-)

A ktoś codziennie kradnie fizycznie WASZE pieniądze i pozwala 

krzywdzić dzieci... Z uśmiechem zatem ;-)

Wiesz z nudów - dobra taka od czasu do czasu tania sensacja ;)

Ale dla kogoś - już nie taka tania - np dla DO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, orome4 napisał:

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? Czy regulamin DO dotyczył tylko osób powyżej 18 roku życia?

Jeśli to jest nastolatek, to DO powinna cisnąć do końca, choćby mieli rachunek za straty wysłać jego rodzicom, którzy według prawa odpowiadają za nieletnie dzieci!

Jeśli pozwoli się raz, to w przyszłości będziemy oglądać nasze zdjęcia podpisane cudzym nazwiskiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.