Skocz do zawartości

Satelity Starlink – nowe zjawisko na nocnym niebie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Limax7 napisał:

Dlaczego Droga Mleczną ze śladami Starlinków ma być beee, nieładna i koszmarna?

A dlaczego Droga Mleczna utopiona w LP jest bee? Z tego samego powodu - bo my chcemy widzieć czystą, piękną DM a nie pociętą tysiącem kresek.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MateuszW napisał:

bo my chcemy widzieć czystą, piękną DM a nie pociętą tysiącem kresek.

ja tam widzę ciekawie poruszające się kropki, ale jak się skupię na czymś innym to ich nie widzę, więc nie jest to jakoś uciążliwe.

kreski są przecież tylko wadą techniczną zdjęcia i tak naprawdę nie istnieją ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anatol napisał:

Zauważyliście jakim zaciekłym obrońcą Starlinków jest Szuu? Podejrzewam, że Musk ma na każdym forum astro na świecie swojego człowieka, który lobbuje dla niego za obietnicę zabrania na Marsa. :movingtongue:

dziękuję za uznanie, mam nadzieję że pan Musk uwzględni tę opinię o moim wzorowym wykonywaniu zadania przy wyborze najbardziej zasłużonego kandydata do wyprawy na marsa :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szuu napisał:

dziwna ta obawa przed falami radiowymi u człowieka mającego "radio" w nazwie :D chyba że przyjmiemy że prawda nie istnieje, eksperci kłamią a ty mówisz to co jest w interesie korporacji medialnej radiopik.pl która powie wszystko byle tylko kasa się zgadzała

Odnoszę wrażenie, że masz niebanalne poczucie humoru i całkiem nieźle znasz się na fizyce, Bracie, ale na mediach - niekoniecznie... Rozgłośnia, w której mam zaszczyt i przyjemność pracować w ogóle nie jest korporacją - zwłaszcza w Twoim rozumieniu (a o pisowni lepiej zapomnieć) :D

 

16 godzin temu, Kubiłan napisał:

problem jako taką dyskusją z Tobą jest albo brak elementarnej wiedzy fizycznej lub to że ślepo wierzysz pani Krysi z jutuba. Pamiętaj, zawsze sprawdzaj swoje informacje w co najmniej dwóch niezależnych, pochodzących z różnych środowisk źródeł. Niedługo pewnie tracisz na filmy jerzego zięby i będziesz promował medycynę śmierci, bo Jurek nie bojąc się bigfarmy i atakując zakłamanychtak powiedział na jutubie.

Owszem - nie jestem ani fizykiem, ani matematykiem z wykształcenia, ale - szczerze mówiąc - mam ogromny problem z odczytaniem Twojego przesłania, bowiem nie zgadza się tu ani składnia, ani interpunkcja, ani ortografia :D Dziennikarzem jestem prawdopodobnie dłużej niż Ty żyjesz, więc wiedz, iż znam kanony swojej profesji. Właśnie dlatego w tej dyskusji stawiam pytania i dzielę się wątpliwościami - żeby poznać opinie tych, którzy lepiej opanowali materię (i za to im dziękuję), na której się nie znam.

 

11 godzin temu, Limax7 napisał:

Dlaczego Droga Mleczną ze śladami Starlinków ma być beee, nieładna i koszmarna?

Dowiesz się za - mniej więcej - 7 lat, Adamie. Pozdrawiam :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jakby narzekać, że w XIX w. były puste autostrady i można było jechać z zamkniętymi oczami, a teraz namnożyło się innych kierowców i trzeba jednak patrzeć na to, co dzieje się na drodze ;)

Nie kończy się era astronomii naziemnej, tylko era prostej automatycznej astrofotografii ;)

Autonomiczne auta już są, więc może pora na inteligentny montaż omijający starlinki? ;)

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał:

Odnoszę wrażenie, że masz niebanalne poczucie humoru i całkiem nieźle znasz się na fizyce, Bracie, ale na mediach - niekoniecznie... Rozgłośnia, w której mam zaszczyt i przyjemność pracować w ogóle nie jest korporacją - zwłaszcza w Twoim rozumieniu (a o pisowni lepiej zapomnieć) :D

 

Owszem - nie jestem ani fizykiem, ani matematykiem z wykształcenia, ale - szczerze mówiąc - mam ogromny problem z odczytaniem Twojego przesłania, bowiem nie zgadza się tu ani składnia, ani interpunkcja, ani ortografia :D Dziennikarzem jestem prawdopodobnie dłużej niż Ty żyjesz, więc wiedz, iż znam kanony swojej profesji. Właśnie dlatego w tej dyskusji stawiam pytania i dzielę się wątpliwościami - żeby poznać opinie tych, którzy lepiej opanowali materię (i za to im dziękuję), na której się nie znam.

Przykro mi widzieć, że w Polsce XXI wieku nadal głównym argumentem jest argumentum ad personam i porównywanie długości swoich stażów. Czy gdziekolwiek podważyłem Twoją profesję lub doświadczenie? Nie. Odniosłem się do tylko do braku wiedzy fizycznej. Jako dziennikarz o tak długim stażu, zapewne wiesz, że przed podjęciem tematu, trzeba go zbadać z każdej strony.  Podałem Ci skrótowo, wypunktowane hasła, które nakierują Twój tok rozumowania na szerokie wody. Zapoznasz się tam z powszechnie akceptowaną i wielokrotnie eksperymentalnie udowodnioną teorią fizyki stosowanej, zamiast domysłów. Jeżeli wolisz artykuły naukowe, proszę- podaję na tacy: https://www.google.com/search?q=human+body+centimeter+wave&rlz=1C1GCEV_enFR887FR887&oq=human+body+centimeter+wave&aqs=chrome..69i57j33l7.4924j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

W przeciwnym razie Twoje śledztwo, czy tutaj próba wzburzenia jednokierunkowej dyskusji, będą obarczone błędem czystej ekspozycji i błędu potwierdzenia. Bardzo mocno było widać, zarówno po Twoich pytaniach, jak i jednokierunkowych, wymijających odpowiedziach. Cieszy mnie niezmiernie, że pytasz. Jest to podstawą ciekawości, która zbudowała tę cywilizację. Szkoda tylko, że nie unikasz typowych błędów poznawczych, które w internecie oddziałują na jednostkę bardziej niż sobie zdajemy sprawę. 

 

PS. Zapis był celowy, żeby oddać klimat internetowych oświeceńców. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/20/2020 at 8:01 AM, Kubiłan said:

problem jako taką dyskusją z Tobą jest albo brak elementarnej wiedzy fizycznej lub to że ślepo wierzysz pani Krysi z jutuba. Pamiętaj, zawsze sprawdzaj swoje informacje w co najmniej dwóch niezależnych, pochodzących z różnych środowisk źródeł. Niedługo pewnie tracisz na filmy jerzego zięby i będziesz promował medycynę śmierci, bo Jurek nie bojąc się bigfarmy i atakując zakłamanychtak powiedział na jutubie.

 

1 hour ago, Kubiłan said:

Przykro mi widzieć, że w Polsce XXI wieku nadal głównym argumentem jest argumentum ad personam i porównywanie długości swoich stażów. Czy gdziekolwiek podważyłem Twoją profesję lub doświadczenie? Nie. Odniosłem się do tylko do braku wiedzy fizycznej.

Zabawne, choć przykro to czytać.

 

Pamiętaj, zawsze zanim coś napiszesz sprawdzaj czy coś co napisałeś wczoraj nie jest doskonałym przykładem czegoś, co usiłujesz krytykować dzisiaj.

Nie wiem jak tam u Ciebie z długością... ehem, stażu, pamięć w każdym razie masz raczej krótką.

 

Jeśli nie dotarło: ten pierwszy cytat jest właśnie klasycznym argumentum ad personam - i przy okazji żałosną manipulacją.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

 

Zabawne, choć przykro to czytać.

 

Pamiętaj, zawsze zanim coś napiszesz sprawdzaj czy coś co napisałeś wczoraj nie jest doskonałym przykładem czegoś, co usiłujesz krytykować dzisiaj.

Nie wiem jak tam u Ciebie z długością... ehem, stażu, pamięć w każdym razie masz raczej krótką.

 

Jeśli nie dotarło: ten pierwszy cytat jest właśnie klasycznym argumentum ad personam - i przy okazji żałosną manipulacją.

Była to moja mierna próba argumentum ad hominem, nie mniej dziękuję za krytykę.

Edytowane przez Kubiłan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

To tak, jakby narzekać, że w XIX w. były puste autostrady i można było jechać z zamkniętymi oczami, a teraz namnożyło się innych kierowców i trzeba jednak patrzeć na to, co dzieje się na drodze ;)

Nie kończy się era astronomii naziemnej, tylko era prostej automatycznej astrofotografii ;)

Autonomiczne auta już są, więc może pora na inteligentny montaż omijający starlinki? ;)

Wg mnie bardziej trafnym porównaniem byłoby stawianie reklam na zakopiance które zasłaniają widok tatr. Nie ma w tym zjawisku nic pozytywnego a inaczej uważają tylko reklamobiorcy i blondynki nie potrafiące w internecie wyszukać adresu kliniki gdzie mogą zrobić sobie silikonowe piersi. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.